Paczki Polska Walia / Walia Polska - Odprawa Celna Wymgana

Wysyłka paczek między Unią Europejską a Wielką Brytanią, wymaga odprawy celnej. Przedsiębiorstwa i osoby prywatne eksportujące towar będą musiały załączyć dokumenty celne oraz wprowadzić dane celne podczas skladania zamowienia.

Koszt Paczki o max wartosci £39 to £28.99 za 30kg

 

Średni Czas Dostawy:  5-7 Dni Roboczych

Ubezpieczenie do 1tys.zł

Odbior paczek od poniedziałku do piatku pomiędzy 9-17.00

Usługa Od Drzwi Do Drzwi

Tylko paczki w kartonie do max 30kg 

Calkowity Zakaz Przewozu Zywnosci (nawet suchej) - Paczki zawierajace zywnosc beda zwracane do nadawcy na jego koszt.

Drukaraka Wymagana - Na email otrzmasz dokumenty celne do druku

Śledzenie Paczki Online

Realizacja Zlecenia: Firma GLS

 

Co należy zrobić, aby sprawnie przejść odprawę?

 

1. Należy upewnić się, że Państwa firma posiada numer EORl (dotyczy tylko paczek handlowych). 

Numer EORI musi posiadać każda firma wysyłająca paczki do krajów spoza UE. Jest to numer identyfikacyjny, którym posługują się służby celne.

Numer ten nadawany jest w kraju siedziby przedsiębiorcy i należy go posiadać przed dokonaniem pierwszej czynności przed organami celnymi.

Aby otrzymać numer EORl, należy na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC) www.puesc.gov.pl. złożyć wniosek dostępny w ramach usługi e-Klient.

Jeżeli przedsiębiorstwo jest już zarejestrowane, ale nie posiada numeru EORI, należy dokonać aktualizacji jego danych rejestracyjnych wybierając „cło” w polu „Obszar działania” oraz zaznaczając chęć uzyskania numeru EORI.

Szczegółowa informacja dotycząca procedury uzyskania numeru EORI dostępna jest na stronie https://puesc.gov.pl/web/puesc/eori.

 

Uwaga! Od 1 stycznia 2021 r. numery EORI nadane w Wielkiej Brytanii (rozpoczynające się literami GB) zostaną unieważnione. Firmy posiadające taki numer, chcące dalej prowadzić działalność podlegającą odprawie celnej, muszą uzyskać nowy numer EORI

 

 

2. Klasyfikacja towarów - Należy znać kody taryfy celnej wysyłanych towarów

Aby sprawnie przejść odprawę celną należy znać kody taryfy celnej wysyłanych towarów.

Można sprawdzić je na stronie: https://ext-isztar4-test.mf.gov.pl/taryfa_celna/GoodsIndexAlpha

Odpowiedni kod taryfy celnej umożliwia zastosowanie właściwej stawki i kwoty cła.

 

 

3. Należprzygotować odpowiednie dokumenty

Do każdej paczki wysyłanej do Wielkiej Brytanii należy dołączyć fakturę handlową lub fakturę proforma w dwóch egzempla-rzach (oryginał plus jedna kopia)

Fakturę handlową dołączamy do przesyłek zawierających towar będący przedmiotem transakcji handlowej, a fakturę proforma do paczek niehandlowych zawierających np. dokumenty, próbki,                       katalogi, wzory, itp.

Faktura powinna być umieszczona na opakowaniu paczki tak, aby w razie konieczności była ona łatwo dostępna dla służb celnych.

 

  • Paczki o niskiej wartości do kwoty 39 GBP, musza bycipisane jako podarunek/prezent Nie będzie z tego tytułu naliczanych dodatkowych należności ze strony Wielkiej Brytanii.
  • Faktura proforma musi jasno wskazywać, że jest to prezent.

 

Paczka do Walii jest nadana!

Paczki Walia Polska realizujemy po złożeniu zamówienia na naszej stronie internetowej. Na email otrzymaja Panstwo dokumenty celne, ktore nalezy wydrukowac w 2 egzemplarzach i obowiazkowo umiescic w przezroczystej folijce na paczce. Kiedy zamówisz kuriera, ten odbierze paczkę od Twoich drzwi i możesz być pewien, że zostanie ona doręczona dokładnie pod drzwi z adresu podanego na paczce. Zwykle czas doręczenia zamyka się w 5-7 dniach. Ta sama zasada obowiązuje paczki Polska Walia. Paczke możesz nadać od £28.99 za 30kg. Wiemy, że Twoja paczka do Walii jest dla Ciebie cenna i dlatego dbamy, żebyś nie musiał się martwić, co może wydarzyć się w drodze. Kiedy wybierasz wysyłkę z AngliaPolska.pl możesz spać spokojnie, ponieważ wszystkie przesyłki, także paczki do Walii, są ubezpieczane. 

Jak widzisz, trudno o lepszy sposób na paczki Polska Walia, jak i paczki Walia Polska. Nieważne, czy to Ty jesteś w Walii i chcesz nadać paczkę do Polski, czy chcesz wysłać coś do krainy Celtów – z AngliaPolska.pl możesz zorganizować taką przesyłkę bez wychodzenia z domu.

Website Security Test
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok