Aktualizacja 15.01.2021

 - Firma GLS zawraca wszystkie paczki nadane do Anglii, Walii, Szkocjii zawierajace produkty spozywcze nawet suche typu: slodycze, kawa, herbata, przyprawy itd.

Lekarstwa, supplementy sa rowniez zabronione w trasnporcie do Anglii.

 

 

 

Aktualizacja 13.01.2021

 

- Firma GLS wstrzymala wlasnie odbior paczek z Polski do Anglii, Walii, Szkocji z uwagi na problemy celne.

Planowane uruchomienie uslugi to 19.01.2021

 Decyzja została podjęta w związku z opóźnieniami w odprawach celnych przesyłek po stronie brytyjskiej. Aktualnie staramy się umożliwić realizację wysyłek do Irlandii Północnej, do której nie jest wymagana odprawa celna, jednak kod kraju to w dalszym ciągu GB.
Aby po wznowieniu przesyłek do Wielkiej Brytanii uniknąć wydłużonej lub nieudanej odprawy celnej, przypominamy o najczęstszych błędach przy wystawianiu faktur:
· brak wagi poszczególnych produktów,
· brak taryfy celnej poszczególnych produktów,
· brak lub niepoprawnie podane warunki transportu,
· brak numeru BN dla paczek wysyłanych na Incoterms 18,
· brak numeru EORI Odbiorcy,
· brak deklaracji pochodzenia towaru.

Faktury z powyższymi brakami nie mogą być zgłoszone do odprawy celnej.
W najbliższy poniedziałek (18.01) przekażemy dalsze informacje dotyczące przesyłek w tym kierunku. Dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość w tym szczególnie trudnym czasie.Pozdrawiam/Kind regards


General Logistics Systems
Poland Sp. z o.o.

 

 

 

 

Aktualizacja 11.01.2021

 

- Zamowienia z Polski do Irlandii Polnocnej moga juz Panstwo skladac na naszej stronie.

Koszt paczki z Polski do Irlandii Polnocnej zostaje taki sam £17.99 / 89.99zl za 30kg.  Irlandia Pol. nie wymaga odprawy celnej.

 

- Zamowienia z Polski do UK - (Anglia,Walia, Szkocja) rowniez mozna juz skladac na naszej stronie. Koszt paczki to £28.99 /143.99zl za 30kg

TYLKO o niskiej wartości do kwoty 39 GBP, które są opisane jako podarunek/prezent.

Na email otrzymaja Panstwo dokumenty celne, ktore nalezy wydrukowac w 2 kopiach, podpisac i dolaczyc do paczki w  foliowej koszulce.

Paczki bez wydrukowanych dokumentow celnych beda zwracane do nadawcy, na jego koszt.

- Zamowienia z UK do Polski beda dostepne po 13.01 - DPD UK obecnie wstrzymali transport drogowy na terenie Europy.

 

GBPL brexit

 

Aktualizacja 06.01.2021

Szanowni Panstwo,

Wysyłka paczek między Unią Europejską a Wielką Brytanią, wymaga odprawy celnej. Przedsiębiorstwa i osoby prywatne eksportujące towar będą musiały załączyć dokumenty celne oraz wprowadzić dane celne podczas skladania zamowienia.

Od 11 Stycznia beda Panstwo mogli nadac TYLKO paczki niehandlowe:

 • o niskiej wartości do kwoty 39 GBP, które są opisane jako podarunek/prezent
 • Faktura proforma musi jasno wskazywać, że jest to prezent. Faktura musi byc w j.angielskim.
 • Nie będzie z tego tytułu naliczanych dodatkowych należności ze strony Wielkiej Brytanii (Vat, cło).

Koszt paczki GLS z Polski do Wielkiej Brytanii (Anglia, Walia, Szkocja) do 30kg o wartosci ponizej £39 to £28.99 /143.99zl 

Usluga bedzie dostepne juz wkrotce.

 

Koszt paczki z Polski do Irlandii Polnocnej zostaje taki sam £17.99 / 89.99zl za 30kg.  Irlandia Pol. nie wymaga odprawy celnej.

Zamowienia na tym kierunku mozna skladac juz teraz.

 

Paczki z UK do Polski (DPD) beda dostepne juz wkrotce.

 

Aktualizacja 23.12.2020

Granica między Francją a UK została otwarta. Paczki, które zostały odebrane w ostatnich dniach powinny być transportowane do UK.

 
 
 
 
 
Aktualizacja z dnia 21.12.2020
 
 
Z powodu nowej odmiany koronawirusa, Wielka Brytania wstrzymała do odwołania transport drogowy paczek do Europy. Pozostałe kraje UE, na chwilę obecną, pozostają otwarte.
 
 - GLS Z dniem dzisiejszym wstrzymujemy przyjmowanie paczek do GB, blokada jest spowodowana zamknięciem granicy na linii FR-GB.
Paczki z piątku tj. 18.12.2020 zostaną zwrócone do nadawcy oraz paczki które nie przekroczyły jeszcze granicy.
 
 
 
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
Szanowni Panstwo,

 • DPD Classic – ostatnie odbiory paczek do Wielkiej Brytanii będą realizowane 18.12.2020. W tym dniu zostaną również zawieszone zlecenia odbiorów do i z Wielkiej Brytanii
 • GLS ostatnie odbiory paczek do Wielkiej Brytanii będą realizowane 30.12.2020
 
Nalezy sie liczyc z tym, ze paczki nadane w ostatnim tygodniu grudnia beda miec opoznienie w ich doreczeniu.
 
 • Serwis DPD Classic do Wielkiej Brytanii zostanie przywrócony po 31.03.2021 a GLS po 11.01.2021 w możliwie najszybszym czasie. Czasy tranzytu w pierwszej fazie post Brexit będą uzależnione od sytuacji na przejściach granicznych oraz płynności ruchu w Eurotunelu
 
 
Masz pytanie?
 
Zadzwon:
(PL) +48 12 361 3650
(UK) +44 20 3287 4650
 
Napisz:
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Telefoniczne Biuro Obslugi Klienta Czynne Jest Od Poniedzialku Do Piatku, Od 9.00-17.00
Zamow Kuriera na www.angliapolska.pl
 
 
Brexit art

 • Nadaj Paczke do 30kg w promocyjnej cenie na trasie:
     - Polska - UK - £17.99
     - UK - Polska - £21.99
 • PROMOCJA ważna tylko do 24.12.2019
 • Zamów paczkę najpóźniej do 14 grudnia aby doszła na święta.
 • Dostawa od 3-5 dni roboczych.
 • Odbiór paczek od poniedziałku do piątku pomiędzy 9.00-17.00.
 • Śledzenie paczki online.
 • Obsługujemy KAŻDY adres w całej Europie !!
Wyceń przesyłkę →

Brexit

 

Szanowni Państwo,

Negocjacje dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wciąż trwają i mimo ponownie zbliżającego się ostatecznego terminu tego wydarzenia, sytuacja dotycząca warunków brexitu pozostaje niejasna. Wielu przedsiębiorców, którzy posiadają kontakty biznesowe w Wielkiej Brytanii, niepokoi się o przyszłość swoich firm. W związku z tym przypominamy, jakie kroki należy podjąć, aby transport paczek międzynarodowych nadal przebiegał bezproblemowo.

Przypominamy, że w przypadku no-deal-brexit o północy 31.12.2020 r. powstanie granica celna pomiędzy UE i Wielką Brytanią i wszystkie towary będą wymagały zgłoszenia do odprawy celnej. W związku z tym konieczne jest dopilnowanie przez Państwa poniżej wymienionych kwestii, również w przypadku przesyłek przyjeżdzających do Państwa z Wielkiej Brytanii.

Obecnie oferujemy bardzo atrakcyjne stawki:

Paczki z Polski do UK £17.99 za 30kg

Paczki do Polski z UK £21.99 za 30kg

 

Nalezy liczyc sie z tym, ze ceny paczek po 1 Stycznia wzrosna drastycznie.

Jezeli planują Państwo w najbliższym czasie wysłanie przesyłki, sugerujemy nie odwlekać decyzji z jej nadanem.

 

Formalności celne, odprawy i kontrole

Aktualnie nie obowiązują żadne formalności celne w obrocie towarami między Polską a UK. Od 1 stycznia 2021 Wielka Brytania wychodzi z unii celnej. Od tego dnia towary importowane do i eksportowane ze Zjednoczonego Królestwa będą z mocy prawa UE podlegały formalnościom celnym. Organy celne UE będą prowadzić kontrole, które z wielkim prawdopodobieństwem będą powodować wydłużony czas transportu oraz dodatkowe obciążenia administracyjno – formalne.

 

EORI – numer identyfikacyjny 

Od 1 stycznia 2021 roku przedsiębiorcy z UE chcący handlować z Wielką Brytanią będą musieli posiadać numer EORI. 

Czym jest EORI

EORI to numer Wspólnotowego Systemu Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych. Przedsiębiorcy są zobowiązani do posługiwania się tym numerem w celach celno- podatkowych. Numer ten ma na celu przyspieszyć i ułatwić formalności celne w ramach Unii Europejskiej. Przedsiębiorcy spoza UE mogą wystąpić do któregoś z krajów członkowskich UE o nadanie numeru EORI. 

Jak uzyskać numer EORI 

Nadanie numeru trwa zazwyczaj kilka dni i warto o niego wystąpić teraz – jeszcze przed końcem okresu przejściowego. W styczniu 2021 roku urząd celny może być „zarzucony” wnioskami przedsiębiorców. O numer EORI możesz wnioskować elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych. Czytelna i intuicyjna instrukcja dostępna jest na stronach Krajowej Administracji Skarbowej. Numer nadawany jest bezpłatnie. Jeżeli wystąpią braki we wniosku – urząd kontaktuje się z przedsiębiorcą w celu uzupełnienia brakujących informacji lub dokumentów.

UWAGA! Firmy z Wielkiej Brytanii, które mają nadany numer EORI przez HMRC zmuszone będą do złożenia wniosku o nadanie EORI w jednym z krajów członkowskich UE. Numery wystawione przez UK będą ważne tylko na terenie UK.

 

Prawo Celne – Taryfy – VAT

Aby towary, będące przedmiotem wymiany handlowej między UE a Wielką Brytanią, były traktowane preferencyjnie, konieczne będzie wykazanie ich pochodzenia. Towary, które nie spełnią tych wymogów zostaną objęte należnościami celnymi. Towary wwożone z UK na obszar UE będą objęte podatkiem VAT (taka sama stawka jak VAT na ten towar w UE). Towary wywożone z UE do UK będą zwolnione z podatku VAT. Eksporter musi jednak udowodnić, że towar opuścił UE. Towary akcyzowe (alkohol, wyroby tytoniowe itp.) będą podlegały akcyzie.

Normy, zezwolenia i świadectwa

Po Nowym Roku Wielka Brytania i Unia Europejska będą stanowiły dwa osobne obszary regulacyjne i prawne. Produkty wywożone z UE do UK będą musiały spełnić normy i przepisy Zjednoczonego Królestwa. Podobnie z towarami przywożonymi z UK do UE – będą podlegały kontroli zgodności z normami bezpieczeństwa, zdrowia itd. 

Jeżeli prowadzisz wymianę handlową z Wielką Brytanią lub Polską – sprawdź, czy wiesz, jak zmienią się przepisy w odniesieniu do Twoich towarów.

 1. Jeżeli sprzedajesz towary do UK – jesteś eksporterem, jeżeli sprowadzasz je z UK – stajesz się importerem w myśl przepisów celno – podatkowych Unii Europejskiej. Podobnie sprawa ma się, jeżeli jesteś przedsiębiorcą z UK – podlegasz prawu UK i UE.
 2. Przepisy celne będą obowiązywały wobec wszystkich towarów wprowadzanych na obszar celny UE lub wywożonych z UE do UK. Towary będą podlegały kontroli z normami zgodności pod kątem bezpieczeństwa, zdrowia i polityki publicznej.
 3. Będziesz zobowiązany wykazać status pochodzenia towarów będących przedmiotem wymiany handlowej. Aby towar był zwolniony z cła musi spełniać preferencyjne warunki pochodzenia. 
 4. Zmienią się przepisy dotyczące VAT-u  i akcyzy. 

 

FV Proforma - Paczki z/do Wielkiej Brytanii

Dla przesyłek niehandlowych potrzebna jest faktura proforma potwierdzająca dane nadawcy i odbiorcy wraz z danymi kontaktowymi, dokładnymi opisem zawartości paczki oraz wartością i wagą netto/brutto.

Każdy towar zawarty w paczce będzie musiał być uwzględniony na FV proformie (jeżeli wysyłany jest jako prezent, próbki itp). Na FV należy wymienić wszystkie towary, określić ich wartość oraz wskazać kraj pochodzenia. Każda FV będzie musiała być podpisana i dołączona do paczki wraz z listem przewozowym. UWAGA! Towar w paczce musi odpowiadać rzeczywistości – inaczej na nadawcę zostanie nałożona kara przez urząd celny. Ewentualne zobowiązania celne i podatkowe są po stronie odbiorcy. Służby celne przed wydaniem paczki skontaktują się z adresatem. Paczka zostanie zwolniona do wydania po uiszczeniu opłaty.

FV Handlowa 

Na FV sprzedażowej powinny znaleźć się elementy, takie jak: 

 • nazwa dokumentu „Faktura” lub „Invoice”,
 • data wystawienia faktury, numer faktury, miejscowość,
 • nazwa i pełen adres nadawcy/wystawcy faktury wraz z numerem NIP,
 • nazwa, pełen adres odbiorcy z numerem telefonu kontaktowego,
 • jeżeli dostawa towaru odbywa się na inny adres niż adres płatnika faktury, adres faktycznego odbiorcy również musi znaleźć się na fakturze,
 • dokładny opis towaru, ilość towaru, cenę jednostkową oraz wartość towaru (opis powinien jednoznacznie określać informację, co jest przedmiotem wysyłki, żadna z pozycji faktury nie może przyjąć wartości zerowej, np. 0 EUR),
 • wagę netto i brutto każdej pozycji wymienionej na fakturze
 • całkowitą wartość faktury z podaniem waluty (bez VAT),
 • wagę paczek (netto, brutto),
 • deklarację pochodzenia towaru (opieczętowaną i podpisaną przez wystawcę faktury),
 • pieczątkę firmową wystawcy faktury i podpis osoby uprawnionej do wystawienia dokumentu.

 

Mamy nadzieję, że powyższe porady ułatwią Państwu przystosowanie się do zmian po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. O dalszych działaniach związanych z brexitem będziemy Państwa informowali na bieżąco.

 

Masz pytanie?

Napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zadzwon:
☎️ (Pl) +48 12 361 3650
☎️ (UK) +44 20 3287 4650

 

Koronawirus – Transport i doręczenie paczek w Polsce oraz Wielkiej Brytanii odbywają się na dotychczasowych zasadach. Jeżeli planują Państwo w najbliższym czasie wysłanie przesyłki, sugerujemy nie odwlekać decyzji z jej nadanem.


Nadaj Paczkę do 30kg w promocyjnej cenie na trasie:
 Polska do UK - £17.99        
 UK do Polska - £21.99         
 Polska do Niemcy - 94.99zł 
 Polska do Holandia - €22.99

 • Dostawa od 2-5 dni roboczych.
 • Odbiór paczek od poniedziałku do piątku pomiędzy 9.00-17.00.
 • Śledzenie paczki online.
 • Obsługujemy KAŻDY adres w całej Europie !!
Wyceń przesyłkę →

Zamów paczkę najpóźniej do 31 marca, aby doszła na Wielkanoc!

 • Nadaj Paczkę do 30kg w promocyjnej cenie na trasie:
      - Polska - UK - £19.49
      - UK - Polska - £16.99
 • Dostawa od 2-5 dni roboczych.
 • Odbiór paczek od poniedziałku do piątku pomiędzy 9.00-17.00.
 • Śledzenie paczki online.
 • Obsługujemy KAŻDY adres w całej Europie !!
Wyceń przesyłkę →

 • Nadaj Paczke do 30kg w promocyjnej cenie na trasie:
     - Polska - UK - £19.49
     - UK - Polska - £17.99
 • PROMOCJA ważna tylko do 31.12.2019
 • Zamów paczkę najpóźniej do 12 grudnia aby doszła na święta.
 • Dostawa od 2-5 dni roboczych.
 • Odbiór paczek od poniedziałku do piątku pomiędzy 9.00-17.00.
 • Śledzenie paczki online.
 • Obsługujemy KAŻDY adres w całej Europie !!
Wyceń przesyłkę →

Zamów paczkę najpóźniej do 8 kwietnia, aby doszła na Wielkanoc!

 • Paczka do 3kg już za £15.39
 • Nadaj Paczkę do 30kg w promocyjnej cenie na trasie:
      - Polska - UK - £18.49
      - UK - Polska - £20.99
 • Dostawa od 2-5 dni roboczych.
 • Odbiór paczek od poniedziałku do piątku pomiędzy 9.00-17.00.
 • Śledzenie paczki online.
 • Obsługujemy KAŻDY adres w całej Europie !!
Wyceń przesyłkę →

 • Nadaj Paczke do 30kg w promocyjnej cenie na trasie:
     - Polska - UK - 87,99 zł
     - UK - Polska - 105,99 zł
 • PROMOCJA ważna tylko do 31.12.2018
 • Zamów paczkę najpóźniej do 12 grudnia aby doszła na święta.
 • Dostawa od 2-5 dni roboczych.
 • Odbiór paczek od poniedziałku do piątku pomiędzy 9.00-17.00.
 • Śledzenie paczki online.
 • Obsługujemy KAŻDY adres w całej Europie !!
Wyceń przesyłkę →

 • Paczka do 3kg już za £15.39
 • Nadaj Paczkę do 30kg w promocyjnej cenie na trasie:
 •     - Polska - UK - £18.49
      - UK - Polska - £20.99
 • Dostawa od 2-5 dni roboczych.
 • Odbiór paczek od poniedziałku do piątku pomiędzy 9.00-17.00.
 • Śledzenie paczki online.
 • Obsługujemy KAŻDY adres w całej Europie !!
Wyceń przesyłkę →

 • Nadaj Paczke do 30kg w promocyjnej cenie na trasie:
     - Polska - UK - £18.99
     - UK - Polska - £19.99
 • PROMOCJA ważna tylko do 31.12.2017
 • Zamów paczkę najpóźniej do 15 grudnia aby doszła na święta.
 • Dostawa od 2-5 dni roboczych.
 • Odbiór paczek od poniedziałku do piątku pomiędzy 9.00-17.00.
 • Śledzenie paczki online.
 • Obsługujemy KAŻDY adres w całej Europie !!
Wyceń przesyłkę →

Potrzebujesz pomocy?

Jesteśmy dostępni od 8-19:

Tel PL: +48 12 361 3650 Tel UK: +44 20 3287 4650 E-mail: bok@angliapolska.pl


paczki do anglii
Website Security Test
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok