Kiedy przygotowują Państwo paczkę, jej staranne zapakowanie to połowa sukcesu. A druga połowa? To jej prawidłowe adresowanie i wymierzenie. Jeśli paczka nie zostanie zaadresowana w czytelny i trwały sposób, adres może ulec zatarciu lub odklejeniu w trakcie transportu czy sortowania, które odbywa się mechanicznie. Błędnie zdeklarowane wymiary paczki są głównym powodem naliczania przez firmy kurierskie dodatkowych opłat. Jednak każdej z tych sytuacji można uniknąć w bardzo prosty sposób.

WAZNE - kazda paczka nadana w serwiesie DPD musi byc w kartonie o regularnych ksztaltach. Nadanie paczki w opakowaniu niestandardowym wiazac bedzie sie z oplata £50 badz zawroceniem paczki.

Poprawnie zaadresowana paczka powinna zawierać pełen adres Nadawcy i Odbiorcy. Adres doręczenia należy umieścić na środku górnej ściany paczki. Adres osoby nadającej powinien znaleźć się wyżej, w lewym górnym rogu. Kompletny adres zawiera: imię i nazwisko, ulicę, numer domu i mieszkania, miasto, kod pocztowy i kraj. Podanie telefonu kontaktowego, zarówno Nadawcy jak i Odbiorcy, może okazać się znacznym ułatwieniem podczas doręczenia paczki. Każdy numer powinien poprzedzać właściwy kod – numer kierunkowy na kraj. Dla Polski to +48, zaś dla Anglii +44. Adres można przykleić przezroczystą, bezbarwną taśmą. Najlepiej napisać go drukowanymi, wyraźnymi literami i użyć do tego niezmywalnego cienkopisu w ciemnym kolorze. Kiedy kurier przyjedzie po paczkę, naklei na niej list przewozowy z wszystkimi danymi. Jednak „przezorny zawsze ubezpieczony” i dlatego warto samemu opisać paczkę.

Wymiary paczki „zdejmujemy” na sam koniec – kiedy paczka jest już zupełnie zabezpieczona. Najlepiej użyć w tym celu miarki z dokładną skalą centymetrową. Przypominamy, że najdłuższa krawędź jest traktowana jako wysokość. Jej długość nie może przekroczyć 175 cm. Pozostałe dwie krawędzie służą do obliczenia obwodu. Ich suma to maksymalnie 300 cm. A oto prosty wzór, do sprawdzenia wymiarów paczki: 2xL + 2xW + H = max. 300 cm (L – długość; W – szerokość; H – wysokość, czyli najdłuższa krawędź). Warto pamiętać, że dopuszczalna waga jednej paczki w systemie DPD Classic na trasie UK-Polska-UK to 30 kg, a korzystając z UPS Standard jej waga nie może przekraczać 70 kg wraz z opakowaniem. Zignorowanie podanych wymogów wiąże się z naliczeniem dodatkowej opłaty zgodnie z cennikiem.

 

Paczka niestandardowa DPD (niesortowalana) w serwisie międzynarodowym, to taka która wymaga szczególnej obsługi podczas procesu transportu., spełniająca minimum jeden z poniższych warunków:

  • Paczka o kształcie cylindrycznym, okrągłym, owalnym np. tuba, wałek z tkaniną
  • Paczka o nieregularnych kształtach, w tym paczki, które nie są zapakowane w karton/opakowanie o regularnych kształtach
  • Paczka z wystającymi elementami lub owinięta w materiał uniemożliwiający swobodne przesuwanie po sorterze takie jak guma, itp.
  • Opony, jeśli są zapakowane niezgodnie z wytycznymi DPD Polska (szczegółowe informacje zawiera -Instrukcja prawidłowego pakowania opon w DPD Polska
  • Paczka, której najdłuższy bok przekracza maksymalną długość 175cm badz wage 30kg.
  • Paczka składająca się z dwóch odrębnych części połączonych w jedną nieregularną całość np. za pomocą folii stretch, taśmy
  • Paczka o zawartosci, ktore moze byc podante na uszkdzenia podczas sortowania (np.SZKLO, Przednioty Delikatne)

W serwisie DPD przyjmowane sa tylko paczki STANDARDOWE. Paczki niestandardowe obciazone beda dodatkowa oplata w wysokosci £50. Paczka niestandardowa moze zostac rowniez wstrzymana.
Jezeli masz watpliwosci czy Twoja paczka jest standardowa skontaktuj sie sie z nami na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Potrzebujesz pomocy?

Jesteśmy dostępni od 8-19:

Tel PL: +48 12 361 3650 Tel UK: +44 20 3287 4650 E-mail: bok@angliapolska.pl

Website Security Test
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok