Kiedy przygotowują Państwo paczkę, jej staranne zapakowanie to połowa sukcesu. A druga połowa? To jej prawidłowe adresowanie i wymierzenie. Jeśli paczka nie zostanie zaadresowana w czytelny i trwały sposób, adres może ulec zatarciu lub odklejeniu w trakcie transportu czy sortowania, które odbywa się mechanicznie. Błędnie zdeklarowane wymiary paczki są głównym powodem naliczania przez firmy kurierskie dodatkowych opłat. Jednak każdej z tych sytuacji można uniknąć w bardzo prosty sposób.

Wymiary paczki „zdejmujemy” na sam koniec – kiedy paczka jest już zupełnie zabezpieczona. Najlepiej użyć w tym celu miarki z dokładną skalą centymetrową. Przypominamy, że najdłuższa krawędź jest traktowana jako wysokość. Jej długość nie może przekroczyć 75 cm.

Pozostałe dwie krawędzie służą do obliczenia obwodu. Ich suma to maksymalnie 250 cm. A oto prosty wzór, do sprawdzenia wymiarów paczki: 2xL + 2xW + H = max. 250 cm (L – długość; W – szerokość; H – wysokość, czyli najdłuższa krawędź). Warto pamiętać, że dopuszczalna waga jednej paczki na trasie UK-Polska-UK to 30 kg. Zignorowanie podanych wymogów wiąże się z naliczeniem dodatkowej opłaty zgodnie z cennikiem.

Przykladowy akceptowany wymiar paczki to 50cm x 50cm x 50cm albo 60cm x40cm x40cm.

 

Po zlozeniu zamowienia wyslemy dokumenty, ktore nalezy wydrukowac i dolaczyc do paczki.

Paczki z Anglii do Polski - Usluga UPS - wymagane jest wydrukowanie etykiety i naklejenie jej na pacze. Dokumenty celne wysylamy do przewoznika elektronicznie wiec nie trzeba ich drukowac.

 

W związku z tym na okres szczytu paczkowego – od 1 października 2023 do 14 stycznia 2024 – firma kurierska UPS wprowadza wyższe dopłaty za duże paczki oraz opakowanie niestandardowe (inne niz karton).

Ulega zmniejszeniu maksymalna waga paczek z 30kg do 25kg. Dopuszczalne wymiary paczek UPS wynoszą: max waga: 25 kg, najdłuższy bok: 75cm. Czytaj wiecej.

 

Paczki z Polski do Anglii - Usluga DHL - nalezy wydrukowac etykiete i dokumenty celne (4 kartki), ktore nalezy dokleic do paczki, w przezroczystej koszulce do zewnetrznej strony paczki.

 

Paczka niestandardowa  (niesortowalana) w serwisie międzynarodowym, to taka która wymaga szczególnej obsługi podczas procesu transportu, spełniająca minimum jeden z poniższych warunków:

  • Paczka o kształcie cylindrycznym, okrągłym, owalnym np. tuba, wałek z tkaniną
  • Paczka o nieregularnych kształtach, w tym paczki, które nie są zapakowane w karton/opakowanie o regularnych kształtach
  • Paczka z wystającymi elementami lub owinięta w materiał uniemożliwiający swobodne przesuwanie po sorterze takie jak guma, itp.
  • Opony, jeśli są zapakowane niezgodnie z wytycznymi przewoznika (szczegółowe informacje zawiera -Instrukcja prawidłowego pakowania opon w DPD Polska
  • Paczka, której najdłuższy bok przekracza maksymalną długość 75cm badz wage 30kg.
  • Paczka składająca się z dwóch odrębnych części połączonych w jedną nieregularną całość np. za pomocą folii stretch, taśmy
  • Paczka o zawartosci, ktore moze byc podante na uszkdzenia podczas sortowania (np.SZKLO, Przednioty Delikatne)

W naszym serwisie przyjmowane sa tylko paczki STANDARDOWE. Paczki niestandardowe obciazone beda dodatkowa oplata. Paczka niestandardowa moze zostac rowniez wstrzymana.

Jezeli masz watpliwosci czy Twoja paczka jest standardowa skontaktuj sie sie z nami na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Potrzebujesz pomocy?

Jesteśmy dostępni od 9-17:00

Tel UK: +44 020 3287 4650 +48 12 361 3230 E-mail: bok@angliapolska.pl

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok