Kiedy przygotowują Państwo paczkę, jej staranne zapakowanie to połowa sukcesu. A druga połowa? To jej prawidłowe adresowanie i wymierzenie.

Błędnie zdeklarowane wymiary paczki są głównym powodem naliczania przez firmy kurierskie dodatkowych opłat. Jednak każdej z tych sytuacji można uniknąć w bardzo prosty sposób.

Wymiary paczki „zdejmujemy” na sam koniec – kiedy paczka jest już zupełnie zabezpieczona. Najlepiej użyć w tym celu miarki z dokładną skalą centymetrową. Przypominamy, że najdłuższa krawędź jest traktowana jako wysokość. Jej długość nie może przekroczyć 70 cm.

Pozostałe dwie krawędzie służą do obliczenia obwodu. Ich suma to maksymalnie 250 cm. A oto prosty wzór, do sprawdzenia wymiarów paczki: 2xL + 2xW + H = max. 250 cm (L – długość; W – szerokość; H – wysokość, czyli najdłuższa krawędź). Warto pamiętać, że dopuszczalna waga jednej paczki na trasie UK-Polska-UK to 30 kg. Zignorowanie podanych wymogów wiąże się z naliczeniem dodatkowej opłaty zgodnie z cennikiem.

Ceny paczek podawane sa dynamicznie podczas szybkiej wyceny w formularzu na głównej stronie. Poniżej przykładowe ceny dla paczki do 24.5kg (50x50x50).

Trasa:

UK (Anglia, Walia, Szkocja) - Polska - £24.99 / 129.99zł  PROMOCJA
Polska - UK (Anglia, Walia, Szkocja) - £30.99 / 160.99zł 
Polska - Irlandia Północna - £30.99 / 160.99zł
Irlandia Północna - Polska - £39.99 / 199.99zł 

 

Po złożeniu zamówienia wyślemy dokumenty, które należy wydrukować i dołączyc do paczki.

Paczki z Anglii do Polski - Usługa UPS - wymagane jest wydrukowanie tylko etykiety i naklejenie jej na paczke. Dokumenty celne wysyłamy do przewoznika elektronicznie wiec nie trzeba ich drukować.

Paczki z Polski do Anglii - Usługa DHL - należy wydrukować etykiete i dokumenty celne (4 kartki) i dokleić do paczki, w przezroczystej koszulce do zewnetrznej strony paczki.

Zamów Kuriera w 5 minut! 

W naszym serwisie przyjmujmey TYLKO paczki standardowe, w kartonie.

Paczka niestandardowa  (niesortowalana) w serwisie międzynarodowym, to taka która wymaga szczególnej obsługi podczas procesu transportu, spełniająca minimum jeden z poniższych warunków:

  • Paczka o kształcie cylindrycznym, okrągłym, owalnym np. tuba, wałek z tkaniną
  • Paczka o nieregularnych kształtach, w tym paczki, które nie są zapakowane w karton/opakowanie o regularnych kształtach
  • Paczka z wystającymi elementami lub owinięta w materiał uniemożliwiający swobodne przesuwanie po sorterze takie jak guma, itp.
  • Paczka, której najdłuższy bok przekracza maksymalną długość 70cm badz wage 30kg.
  • Paczka składająca się z dwóch odrębnych części połączonych w jedną nieregularną całość 

Jezeli masz watpliwosci czy Twoja paczka jest standardowa skontaktuj sie z nami na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Potrzebujesz pomocy?

Jesteśmy dostępni od 9-17:00

Tel UK: +44 20 3287 4650 Tel PL: +48 12 361 3230 E-mail: bok@angliapolska.pl

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok