Zastanawiacie się jaka jest podstawowa różnica między DPD a UPS? Nie do końca wiecie, z której z naszych usług powinniście skorzystać ? W tabeli prezentujemy podstawowe różnice między nimi. Po zapoznaniu się z tym artykułem nie będziecie mieli już żadnych wątpliwości, która w przygotowanych ofert jest dla Was.

 

Postanowiłeś, że w te wakacje nie tylko będziesz zarabiać, ale przede wszystkim zaczniesz oszczędzać. To świetny pomysł! Jak wiadomo, takie założenia warto wprowadzać w życie od razu. Ale żeby decyzja przyniosła widoczny efekt i nie zakończyła się po kilku stresujących dniach, powinieneś przygotować plan działania. Jak zacząć oszczędzanie? Oto siedem sposobów na dobry początek.

 

Kiedy jest nam dane odwiedzić Londyn, w pierwszej kolejności kierujemy swe kroki w stronę Big Bena czy Katedry św. Pawła. To całkiem zrozumiałe, wszak zabytki tego miasta są naprawdę wyjątkowe. Jednak kiedy zobaczymy już to i owo, warto dać się także ponieść szałowi zakupów!

 


Zapewne prawie każdy z nas miał możliwość nocowania w hotelu – wszak podczas podróży, wycieczek czy urlopów jest to nieuniknione. Zwykle jednak są to miejsca o standardowym wyglądzie i wyposażeniu, więc mamy wrażenie, że każde z nich jest prawie takie samo. Jednak wcale nie musi tak być! Poznajmy zatem najbardziej nietypowe, oryginalne i niebanalne hotele na naszym globie!

 

Chcesz odwiedzić wyjątkowe miasto, w którym znajduje się najstarszy działający w Anglii teatr, najstarszy ogród zoologiczny poza stolicą, a do tego możesz obejrzeć wspaniały festiwal z ogromnymi balonami lotniczymi w roli głównej? Wystarczy, że zorganizujesz wycieczkę do jednego miasta. Jakiego? Jest nim Bristol! To kilka powodów, dla których musisz zobaczyć to miasto.

 


Polakom wydaje się to dość często dziwne, pozbawione głębszego sensu. Wszak dla nas ruch prawostronny to kwestia absolutnie naturalna. Jednak warto zdawać sobie sprawę, że poruszanie się „nieodpowiednią” stroną drogi ma swoje historyczne uzasadnienie.

 

Kiedy na emigrację decyduje się jeden z rodziców, dzieci muszą zmierzyć się z rozłąką. Tęsknota bywa dla najmłodszych bardzo trudnym przeżyciem. Ale wyjazd za granice całej rodziny to również nie lada wyzwanie. Wielka Brytania to dla najmłodszych inny świat. Jak zadbać o to, aby mimo wszystko dzieci umiały mówić w swoim ojczystym języku? Poznaj dwa sprawdzone sposoby.

 

"Tea Time”, „Five o'clock” i „Afternoon Tea” to określenia, które na całym świecie kojarzą się z angielską tradycją picia herbaty o godzinie 17:00. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, skąd właściwie wziął się ten zwyczaj i ile prawdy jest w obowiązkowej herbacie podczas wizyty w domu Anglika? Oto kilka ciekawostek związanych z angielską herbatką.

 

Przyzwyczaiłeś się, że Wielka Brytania to państwo, do którego napływają emigranci. Być może jesteś jednym z nich. Być może ktoś z Twojej rodziny lub znajomych układa sobie nowe życie w UK. Ale czy wiesz, że Brytyjczycy również stają się emigrantami? I to częściej niż Amerykanie czy Chińczycy! Chcesz wiedzieć, dokąd wyjeżdżają obywatele UK – przeczytaj koniecznie!

 

Już 12 lipca w Irlandii Północnej czeka Cię dzień wolny od pracy. Bank Holiday z okazji świętowania rocznicy bitwy nad Boyne, czyli „Orangeman’s Day”, to doskonała okazja na zorganizowanie długiego weekendu. Wykorzystując tylko jeden dzień z urlopu (poniedziałek, 11 lipca) możesz mieć aż cztery dni wolnego. Nie masz pomysłu jak je spędzić? Tutaj znajdziesz kilka niezwykłych propozycji.

 

Ty i Twoja druga połówka macie dość siedzenia w domu i spacerów donikąd ulicami Londynu? A może poznałeś wyjątkową osobę i chcesz ją dokądś zaprosić? Chcesz iść na prawdziwą randkę? Drinka? Romantyczna kolacja? A może kino? Oto pięć miejsc w Londynie, w których możesz przeżyć naprawdę udaną randkę w wyjątkowej atmosferze.


Potrzebujesz pomocy?

Jesteśmy dostępni od 8-19:

Tel PL: +48 12 361 3650 Tel UK: +44 20 3287 4650 E-mail: bok@angliapolska.pl


paczki do anglii
Website Security Test
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok