Zapewne każdy z nas chciałby, by wykonywana przez niego praca była jednocześnie wielką pasją. Ciekawa, rozszerzająca horyzonty, emocjonująca, niebanalna – tak, ale czy każdy z nas ma okazję taki właśnie zawód wykonywać? Niestety nie jest tak dobrze. Polacy przebywający w Wielkiej Brytanii także niekiedy się nudzą – i to nie tylko w czasie deszczu! Jakie zatem najnudniejsze prace przyszło im wykonywać?

 

Już jutro zaczyna się rok szkolny 2016/2017. Po wyzwaniu, jakim była przeprowadzka z Polski do Wielkiej Brytanii, przyszedł czas na kolejną przygodę: pierwszy dzwonek w brytyjskiej szkole. Nie chcesz, aby Twoje dziecko zapamiętało ten dzień jako koszmar? Zastanawiasz się czy możesz pomóc swoim pociechom w nowej sytuacji? Oto kilka sposobów na bezbolesne rozpoczęcie nauki w UK.

 

Wodospady to, zachwycająco piękny dar natury – już samo patrzenie na nie potrafi nas uspokoić, sprawić, że poczujemy się zrelaksowani i zadowoleni. Na szczęście na terenie Szkocji tych cudów przyrody nie brakuje. Które z tutejszych wodospadów są najpiękniejsze, najbardziej godne naszej uwagi, widowiskowe? Wybraliśmy trzy, które robią na odwiedzających największe wrażenie. Zapraszamy do lektury!

 

Kilka miesięcy temu opisaliśmy garść absurdalnych przepisów brytyjskiego prawa. W dzisiejszych czasach złamanie większości z nich wydaje się niemożliwe, ponieważ zostały spisane setki lat temu. Dziś chcemy pokazać Ci kolejne przepisy, których przestrzeganie może kojarzyć się z Latającym cyrkiem Monty Pythona, a nie powagą prawa. Sprawdź, czy nie złamałeś przypadkiem któregoś z nich!

 

Słowo „labirynt” kojarzy się przede wszystkim z zagadką, łamigłówką, poszukiwaniem jedynej właściwej drogi do wyjścia. Ogrodowe labirynty wprowadzają klimat tajemniczości, zmuszają do myślenia i mogą stać się niezwykłą rozrywką. Brytyjczycy wiedzieli o tym już w XII wieku. Dziś razem z nami możesz poznać najsłynniejsze labirynty w Wielkiej Brytanii.

 

Na pewno znasz już doskonale usługę DPD Classic, w której możesz nadać paczki na trasie UK–Polska–UK. Konkurencyjne ceny sprawiły, że cieszy się ona stałym zainteresowaniem klientów. Ale AngliaPolska.pl nie spoczywa na laurach! Ponieważ zależy nam na Twoim zadowoleniu, postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę o opcję UPS Standard. Zastanawiasz się co kryje się pod tą nazwą? Tu dowiesz się wszystkiego!

 

Zastanawiasz się czy osoba, z którą się spotykasz jest właśnie tą jedyną, do końca życia? Jest między wami „chemia” i lubicie ze sobą rozmawiać, ale nie wiesz, czy to wystarczy? Nie martw się – to naturalne! Jeśli chciałbyś wiedzieć, czy warto dalej „inwestować” w ten związek, poznaj pięć oznak, które pomogą uzyskać Ci odpowiedź na pytanie czy to jest „To”?

 

Wiosną proponowaliśmy Ci zwiedzenie najpiękniejszych zamków w Anglii. Dziś przyszła kolej na Walię. Niektóre zamki zachowały się w całości, inne można określić jako „romantyczne ruiny”, ale nie ulega wątpliwości, że każdy z nich zasługuje na Twoją uwagę. A zatem: oto pięć najwspanialszych zamków w Walii.

 

Będąc w Londynie na pewno widziałeś Tamizę. Prawdopodobnie podziwiałeś ją z Southbanku, ale być może pokusiłeś się o krótki spacer lub wycieczkę łodzią. Ale czy widziałeś kliper herbaciany, piłeś pyszny koktajl i oglądałeś eksponaty w muzeum poświęconemu wzornictwu? Nie? To znaczy, że koniecznie musisz przeczytać listę miejsc wartych do zobaczenia nad Tamizą!

 

Wielka Brytania bywa zaskakująca. W naszej serii „Miejsca w UK, które musisz zobaczyć!” pokazaliśmy Ci wiele wyjątkowych miast, które można uznać za wizytówkę Wielkiej Brytanii. Ale czy wiesz, że nie musisz lecieć do Finlandii, żeby obejrzeć zorzę polarną? Dziś chcemy pokazać Ci, że Wielka Brytania to także wspaniałe krajobrazy, które bardziej kojarzą się mroźnymi regionami południa naszego Globu, niż z deszczową aurą Londynu.

 

Któż z nas nie kocha parków rozrywki? Dzięki nim możemy bowiem przenieść się choć na chwilę w beztroski i zaczarowany świat dzieciństwa. Zawsze możemy liczyć na fantastyczne atrakcje, ogromną dawkę adrenaliny oraz humoru. Sprawdźmy zatem, które z angielskich lunaparków warte są uwagi!

 

Miejsca wyjątkowe, pełne cieszącej oko zieleni, idealne na weekendowy spacer z bliskimi – wszyscy fani palmiarni przebywający aktualnie w Londynie mogą liczyć na naprawdę wyjątkowe atrakcje!


Potrzebujesz pomocy?

Jesteśmy dostępni od 8-19:

Tel PL: +48 12 361 3650 Tel UK: +44 20 3287 4650 E-mail: bok@angliapolska.pl


paczki do anglii
Website Security Test
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok