Na Wielką Brytanię można patrzeć przez pryzmat Londynu pełnego zgiełku i ciągłego pośpiechu. Ale można też na nią spojrzeć z perspektywy życia, w którym jest miejsce dla rodziny lub przez wspaniały zachód słońca na plaży i magię nocnych świateł miast tętniących życiem. Dziś chcemy zaprosić Cię do spojrzenia na Wielką Brytanię oczami Krzysztofa Rdzanka, młodego Polaka, który w swoich zdjęciach uchwycił to, co w UK najpiękniejsze.

 

Amazon, czyli największy sklep internetowy na świecie. Początkowo była to wyłącznie księgarnia. Z czasem, oprócz książek, do oferty weszły płyty CD i DVD, sprzęt komputerowy i elektroniczny. Dziś można tam kupić niemal wszystko, łącznie z jedzeniem i gadżetami. Brytyjczycy nie wyobrażają sobie życia bez Amazon.com. Chcesz wiedzieć, co kupują najchętniej? Oto kilka pozycji, które mogą Cię zaskoczyć. Sprawdź koniecznie!

 

Każdy Polak wie, czym jest numer PESEL i NIP. Bez nich załatwienie jakiejkolwiek sprawy w państwowej placówce wydaje się niemożliwe, zwłaszcza bez tego pierwszego. A czy wiesz, że w Wielkiej Brytanii też istnieje pewien numer, bez którego legalna praca w UK nie będzie możliwa? Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie czytaj dalej.

 

AngliaPolska.pl dba o swoich Klientów. Dlatego ceny naszych paczek są tak rewelacyjne. Ale dziś chcemy przygotować Cię na możliwość zgarnięcia darmowej wysyłki w konkursie, który rusza już 29 września. Kto lubi wygrywać? Wszyscy?! To świetnie, bo w naszym konkursie „Zgarnij Pakę z AngliaPolska.pl” wygrać może każdy. Jak? Tutaj dowiesz się wszystkiego!

 

Po naszym pierwszym spotkaniu z legendami z Wysp Brytyjskich, w których przedstawiliśmy Ci irlandzkiego Leprechauna, chcemy Cię zaprosić do bliższego poznania najsłynniejszej legendarnej postaci Wielkiej Brytanii. Król Artur, bo oczywiście o nim będzie mowa, stał się prawdziwym królem baśni i legend, a później również dzieł literackich. Sam na pewno znasz go z filmów. Ale czy wiesz, skąd on w ogóle się wziął i kim był? Sprawdź koniecznie!

 

Świat bez baśni i legend byłby pozbawiony pewnej magii. I nie chodzi tutaj wcale o czary, ale o urok, jaki ma w sobie tajemniczość i fantastyczność pewnych historii. Jednak w wielu legendach magia jest czarna. Jedną z nich jest legenda o Wiedźmie z Wookey Hole. Kim była i dlaczego budziła strach we wszystkich mieszkańcach Hrabstwa Somerset? Przeczytaj koniecznie!

 

Z nieukrywaną radością informujemy, że AngliaPolska.pl objęła patronat medialny nad kolejnym polskim filmem! Sługi Boże wejdą na ekrany kin w UK i Irlandii ju 16 października. Film będzie grany w 70 kinach Odeon, 4 kinach sieci Savoy oraz 20 kinach Vue. Jeśli jesteście w Wielkiej Brytanii lub w Irlandii sprawdźcie koniecznie, gdzie odbędzie się najbliższy seans. Mamy dla Was także do zgarnięcia 4 podwójne zaproszenia na pokaz filmu na terenie UK i Irlandii. Chcecie wiedzieć jak wygrać bilety? Koniecznie czytajcie dalej!

 

Wiele osób jest już po urlopie. Wrzesień kojarzy się z końcem wakacji. Ale dla niektórych to dopiero początek. Właśnie teraz biura podróży oferują najgorętsze oferty „Last Minute”. Ceny biletów lotniczych we wrześniu bywają zaskakująco niskie. Marzysz o taniej wycieczce po Wielkiej Brytanii? Możesz zaoszczędzić nie tylko na podróży, ale i na noclegu. Jak? Oto kilka sposobów.

 

Każdy kraj i region ma swoje legendy. Na pewno znasz tą o warszawskiej Syrence, o Smoku Wawelskim lub królu Popielu, którego zjadły myszy. A czy znasz jakieś legendy z Wielkiej Brytanii? Nie? Od dziś będziesz miał okazję to zmienić. Na początek chcemy przedstawić Ci skrzata, który stał się jednym z symboli Irlandii. Charakterystyczny zielony strój i specyficzne poczucie humoru to jego znaki rozpoznawcze. A zatem: Panie i Panowie – oto Leprechaun.

 

Co człowiek, to osobowość. Każdy z nas jest inny, a jednak trudno oprzeć się pokusie dzielenia ludzi na pewne typy. Szufladkowanie może być krzywdzące, jednak czasem to jedyny sposób, aby psychicznie przygotować się na przebywanie z kimś, kto niekoniecznie Ci odpowiada. Tak jak na lotnisku i podczas lotu samolotem. Na jakie typy pasażerów możesz trafić? Oto ciąg dalszy naszego przeglądu.

 


Lot samolotem. Kiedyś uznawany za luksus, dziś coraz częściej postrzegany jako „normalny” sposób podróżowania. I nie to nie tylko na wakacje, ale również w odwiedziny do bliskich, a nawet do pracy. Rezerwujesz bilet, pakujesz się, a na koniec jedziesz na lotnisko i... tu zaczyna się przygoda. Bo właśnie tak można określić spotkania z ludźmi, którzy za chwilę, tak jak Ty, wsiądą do samolotu. Jacy są pasażerowie na lotnisku? Oto kilka typów.


Potrzebujesz pomocy?

Jesteśmy dostępni od 8-19:

Tel PL: +48 12 361 3650 Tel UK: +44 20 3287 4650 E-mail: bok@angliapolska.pl


paczki do anglii
Website Security Test
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok