Dziś chcemy rozpocząć serię artykułów opisujących miejsca, które warto zobaczyć w Wielkiej Brytanii. Na początek miasto, które należy do ulubionych miejsc turystów. Blackpool, bo o nim mowa, co roku odwiedza prawie 10 mln turystów. Sprawdź, co jest powodem tak dużej popularności tego miasta.

 

Wynajem mieszkania to poważna sprawa. Zwłaszcza, kiedy chcesz je wynająć w tak dużym mieście jak Londyn. Obejrzałeś już kilka mieszkań, ale masz pewne obawy i wątpliwości? Nie wiesz co zrobić, żeby uniknąć rozczarowania? Oto dziesięć zasad, które ułatwi Ci wynajem.

 

Podstawą komunikacji miejskiej w Londynie jest metro. W Polsce są to oczywiście autobusy i tramwaje. Mimo różnic w środkach transportu, pewne problemy są takie same. Oto lista najbardziej drażniących zachowań w brytyjskim metrze. A dla porównania lista tego, co złości Polaków korzystających z tak zwanego MPK i ZKM.

Czy wiesz, że w samej Anglii znajduje się ponad 20 zamków? Wiele z nich to średniowieczne warownie, inne mają charakter pałacowych rezydencji, w których mieszkali nie tylko królowie. Oto trzy zamki, pałace i twierdze, które powinien znać każdy Anglik, a każdy turysta powinien umieścić je na swojej liście miejsc do zwiedzenia.

 

Już jutro Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Z tej okazji pragniemy złożyć nasze najserdeczniejsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom, a także tym, którzy wkrótce nimi zostaną lub są już „pra-”. Życzymy przede wszystkim zdrowia, wiele miłości i radości, a także pięknych prezentów od wnuków.

A czy wiesz, że w Wielkiej Brytanii te dwa święta są obchodzone łącznie i to w zupełnie innym terminie? Chcesz dowiedzieć się więcej o tym wyjątkowym dniu? Przeczytaj!

 

Jeśli jesteś w mieście York i widzisz Szkota, który ma przy sobie kołczan i łuk, powinieneś go zabić. Chyba, że jest niedziela, wtedy nie musisz. Absurd? Owszem, ale to przepis, który obowiązuje w Anglii od czasów średniowiecza aż do dziś. Dlaczego? Bo nikt go nie zniósł. Chcesz poznać inne dziwne przepisy w brytyjskim prawie? Kliknij i koniecznie przeczytaj!


Potrzebujesz pomocy?

Jesteśmy dostępni od 8-19:

Tel PL: +48 12 361 3650 Tel UK: +44 20 3287 4650 E-mail: bok@angliapolska.pl


paczki do anglii
Website Security Test
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok